تبلیغات
سیناپس - آغاز آزمایش انسانی سلولهای بنیادین جنینی
یکشنبه 25 مهر 1389  08:53 ب.ظ    ویرایش: - -

پزشکان آمریکایی درمان اولین بیمار قطع نخاع را با استفاده از سلولهای بنیادین جنینی آغاز کردند
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:rc32axOV80m6eM:http://www.vkblog.nl/pub/mm/tempest/1330/Image/foetus.jpg&t=1

شرکت "گرون کورپ" به عنوان اولین شرکتی که برای استفاده از سلولهای بحث برانگیز بنیادین جنینی توانسته مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب کند، اولین آزمایش درمان سلولهای بنیادین جنینی را بر روی یک بیمار قطع نخاع آغاز کرده است این اولین آزمایش علنی سلول های بنیادین جنینی بر روی انسان است.

 

بیمار تحت آزمایش در بیمارستان شپرد بستری شده است. سلولهای بنیادین به کار گرفته شده در این آزمایش از جنین های انسانی که از درمانهای ناباروری به جا می مانند، به دست آمده است. این سلولها به گونه ای دستکاری شده اند تا بتوانند به سلولهای عصبی خاصی تبدیل شوند.

 

امید می رود این سلولها خود را به منطقه آسیب دیده نخاع بیمار رسانده و ترکیبهایی از خود آزاد کنند که منجر به احیای عصب ها و رشته های آسیب دیده نخاع شوند.

 

فاز یک این آزمایش با هدف اصلی درمان بیمار نبوده و تنها بر ایمن بودن استفاده از این سلولها تاکید دارد. بر اساس اصول این آزمایش، بیمار باید به تازگی دچار آسیب دیدگی نخاعی شده باشد.

 

بر اساس گزارش رویترز، در صورتی که این آزمایشها موفقیت آمیز باشند، نتایج آنها از میزان انتقاداتی که به صورت مداوم بر مطالعات سلولهای بنیادین جنینی وارد می شود، کاسته و منجر به درمان بسیاری از بیماری هایی می شود که در حال حاضر در دسته بیماری های لاعلاج گروه بندی شده اند.مهر

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1