تبلیغات
سیناپس - بهترین نوشیدنی‌ها كدامند؟
سه شنبه 16 شهریور 1389  05:54 ب.ظ    ویرایش: - -

مردم اغلب شكایت می‌كنند كه نوشیدن مایعات به میزان كافی در طول روز كار دشواری است چون بیشتر آنها تمایل ندارند به خاطر پر كردن بطری آب در كارشان وقفه ایجاد كنند و بنابراین به سادگی نوشیدن آب را فراموش می‌كنند.

http://www.abadannews.com/photo/water.jpg

اما آنچه كه اكثر مردم فراموش می‌كنند این است كه بدن ما 50 تا 60 درصد از آب تشكیل شده و این میزان بر یك اساس روزانه باید جایگزین شود.

 

به گزارش شبكه خبری تورنتو نیوزنت ورك به طور كلی متخصصان تغذیه و پزشكان، نوشیدن هشت لیوان مایعات را در روز توصیه می‌كنند اما این میزان به طور چشمگیر مطابق با میزان ورزش و رژیم غذایی كه هر فرد دنبال می‌كند، متغیر است.

 

اما چه نوشیدنی‌هایی مناسب و مفید هستند؟

 

آب - هر فردی باید آب بنوشد چه آب گرم و چه آب با دمای معمولی. اگر دچار مشكلات هاضمه هستید آب سرد ممكن است برای شما خوب نباشد و بهتر است كه از آب تمیز و تصفیه شده مصرف كنید. می‌توانید برای دادن طعم خوب به آب، كمی لیمو به آن اضافه كنید.

 

چای‌های گیاهی-  چای‌های گیاهی فاقد كافئین، شكل فوق العاده عالی از مایعات هستند. چای‌های نعناع، بابونه و زیره بویژه هاضمه و گوارش را بهبود می‌بخشد و نفخ روده‌ها را كاهش می‌دهد. بعلاوه از چای سبز هم می‌توانید بهره‌مند شوید.

 

آب سبزیجات-  نوشیدن آب سبزیجات روشی بسیار مطلوب و كارآمد برای دریافت مقدار مورد نیاز روزانه میوه‌ها و سبزی‌ها است. اما در این زمینه توصیه اكید می‌شود كه از مصرف آب میوه‌های آماده و تركیبات سبزی‌های حاضری و بسته بندی خودداری كنید چون حاوی مقادیر زیادی نمك هستند.

 

آب میوه‌ها - به طور كلی خوردن میوه كامل بهتر از نوشیدن آب آن است. در شكل آب میوه، قند آن نسبتا سریعتر جذب جریان خون می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود كه آب میوه‌ها را با آب رقیق كنید. همچنین بهتر است از میوه‌هایی استفاده كنید كه قند بالایی ندارند.

 

قهوه فاقد كافئین - به طور كلی قهوه نوشیدنی عالی نیست چون آب بدن را كاهش می‌دهد. اما اگر به نوشیدن آن علاقه دارید بهتر است كه از نوع بدون كافئین استفاده نمایید كه با آب فرآوری شده باشد و بعد از نوشیدن قهوه برای حفظ آب بدن تان، باز هم آب بنوشید.

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1