تبلیغات
سیناپس - نان و پنیر وگردو مناسب ترین تغذیه برای دانش آموزان است
سه شنبه 7 مهر 1388  02:45 ب.ظ    ویرایش: - -

نان و پنیر و گردو و میوه شسته شده مناسب ترین تغذیه برای دانش آموزان می باشد

مدیر گروه بهداشت خانواده دانشگاه علوم پزشكی زنجان گفت : نان پنیر گردو و میوه شسته شده مناسب ترین تغذیه برای دانش آموزان می باشد.


لیلا بهگزین در گفت وگو با ایسنا اظهار كرد : خانواده ها ضمن توجه و حساسیت لازم در خصوص تغذیه دانش آموزان از مواد طبیعی دارای پروتئین و كربوهیدرات بالا و چربی پایین همچنین میوه و سبزی تازه در رژیم غذایی آنها استفاده كنند و از دادن مواد غذایی آماده و مصنوعی به آنها خودداری نمایند.


وی با ذكر اینكه مصرف صبحانه مناسب توسط دانش آموزان موجب افزایش سطح یادگیری آنها می شود ابراز كرد : از آنجائی كه سلول های مغزی عمدتا " از قند گلوكز تغذیه می نمایند تامین این فاكتور غذایی برای دانش آموزان كه در سنین رشد و در حال یادگیری می باشند موجب افزایش كارآیی ذهنی آنها خواهد شد.


این مقام مسئول ابراز كرد : امسال نیز دولت با هدف فرهنگ سازی در رابطه با مصرف شیر این ماده غذایی را به طور رایگان در اختیار دانش آموزان قرار خواهد داد.

 اما خانواده ها باید در نظر داشته باشند این مقدار شیر نیاز كودكان را تامین نمی كند و علاوه بر آن در منزل نیز باید 2 لیوان شیر به آنها داده شود .


بهگزین با اعلام این مطلب كه فروش مواد غذایی مضر نظیر چیپس پفك و ساندویچ در مدارس ممنوع می باشد تاكید كرد : خانواده ها باید با تنظیم یك برنامه غذایی صحیح این گونه مواد را كه دارای نگهدارنده های مضر هستند در دسترس كودكان قرار ندهند.

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1