تبلیغات
سیناپس - کشف ثاتیرات مثبت زردچوبه در مبارزه با آلزایمر
یکشنبه 14 تیر 1388  05:30 ب.ظ    ویرایش: - -

محققان آمریکایی با آزمایش زردچوبه موجود در ادویه کاری دریافتند که این ادویه تاثیر مثبتی در پیشگیری از آلزایمر دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه کارولینای شمالی با آزمایش زردچوبه موجود در ادویه کاری بر روی مدل حیوانی نشان دادند که این ماده تاثیر مبثتی بر هوشیاری ذهن می گذارد.

همچنین با نگاهی به آرشیوهای پزشکی می توان دریافت که مردم هند که به طور روزانه عادت به مصرف این ادویه غذایی دارند نسبت به مردم غرب بسیار کمتر به بیماری آلزایمر دچار می شوند.

در این خصوص این دانشمندان در اجلاس سالانه کالج رویال روانپزشکی انگلیس اظهار داشتند: "با آزمایش دوز بالای زردچوبه روی موشهای آزمایشگاهی کشف کردیم که این ماده یک مانع مهم در تشکیل پلاکهای "بتا آمیلوئید" است. این پلاکها به عملکردهای مغز آسیب می رسانند و منجر به بروز بیماری آلزایمر می شوند."

براساس گزارش تلگراف، این محققان در آزمایشگاه موشهای اصلاح ژنتیکی شده ای ایجاد کردند که مغز آنها پر از این پلاکها بود اما با مصرف زردچوبه به تدریج این پلاکها از بین رفتند.

به اعتقاد این محققان ادویه کاری می تواند در ساخت داروهای ضد آلزایمر آینده مورد استفاده قرار گیرد.

توضیح تكمیلی مدیر سایت:
بیماری زوال حافظه یا آلزایمر ناشی از نقص در پروتئین تائو است. این پروتئین هایی كه در اثر تغییر تبدیل به یك عامل بیماری زا می شوند را پریون می نامند.بیماری های پریونی انسانی از طریق وراثت سیتوپلاسمی ، قابلیت توارث و انتقال به نسل بعد را دارند.
.
پریون ها ساختارهای درون سلولی هستند كه بجای عملكرد طبیعی ، عملكرد غیر طبیعی دارند. بعنوان مثال پروتئین tau كه یك پروتئین متصل شونده به میكروتوبول ها در سلول های عصبی است ، در اثر ساختار غیر طبیعی بجای میكروتوبول ها ، به میكروفیلامنت ها متصل می گردد. این امر ایجاد بیماری آلزایمر می كند.پریون
.
پریون ها پروتئین هایی هستند كه یك توالی اسید آمینه مشخص دارند ، این پروتئین ها چه وضعیت طبیعی داشته باشند و چه وضعیت غیر طبیعی ، توالی اسید آمینه آن ها تغییری نمی كند. لذا سیستم ایمنی پروتئین های خارجی نظیر ویروس ها را شناسایی می كند و این پروتئین ها كه توالی طبیعی دارند توسط سیستم ایمنی شناسایی نمی شوند. طبیعتا توالی پروتئین های خارجی فرق می كند لذا باعث شناسایی می گردد. در حالیكه برخی پروتئین ها كه بصورت طبیعی فعالیت می كنند در اثر تغییر بعضی ساختار های مارپیچ آلفا به صفحات بتا ، عملكرد خود را از دست داده و بعبارتی تبدیل به پریون می شوند. در نتیجه پریون ها تنها حاصل تغییر ساختار دوم پروتئین است ، نه توالی آن.
.
پروتئین Tau پروتئینی است كه در آكسون سلول های عصبی به میكروتوبول ها متصل شده و باعث انتقال حبابچه های ترشحی حاوی ناقیلین عصبی می گردد. در اثر تغییرات این پروتئین و تشكیل ساختارهای بتا در آن ، توانایی خود را برای اتصال به میكروتوبول ها از دست داده و در عوض به میكروفیلامنت های رشته های عصبی متصل می شود. عدم اتصال پروتئین تائو به میكروتوبول ها ، نقل و انتقالات سلول های عصبی را با مشكل مواجه نموده و مانع پیام رسانی مغز می گردد.

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1