تبلیغات
سیناپس - آنفولانزا
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388  07:08 ب.ظ    ویرایش: - -

یم جهانی درباره شیوع آنفولانزای خوکی نشانی از کندی بروز داده است.با این حال هم اکنون در 11 کشور جهان وجود این ویروس تایید شده است. تعداد مبتلایان در کانادا 27 نفر و در 11 ایالت از آمریکا به 109 نفر رسیده است صدها مدرسه بسته شده و بیش از 160000 دانش آموز به خانه هایشان فرستاده شدند.

 


ویروس آنفولانزا به سرعت تغییر می کند به همین دلیل است که ما در برابر آنفولانزا به ایمنی کامل نمی رسیم

 آیا این شیوع همه گیر است؟ ویروس آنفولانزا به سرعت تغییر می کند به همین دلیل است که ما در برابر آنفولانزا به ایمنی کامل نمی رسیم (مثل آبله مرغان که دربرابرش ایمن می شویم) نسخه های متعددی از این ویروس بوجود می آید که سال به سال تغییر می کند. با اینهمه سیستم دفاعی ها معمولا اگر بدن سالمی داشته ایم، از پس این ویروس ها برمی آید و کشنده نخواهد بود.

اما هر از چندی ویروس ساختار ژنتیکی خود را چنان تغییر می دهد که بدن هیچ دفاعی برای آن نمی تواند در نظر بگیرد. این اتفاق نیز معمولا زمانی رخ می دهد که ویروس اولیه در حیوانات بوده مانند ویروس آنفولانزای مرغی که ناگهان به انسان جهش می کند. بدین شکل ویروس جدیدی شکل می گیرد که بدن آن را نمی شناسد و سپس به سرعت از فرد به فرد منتقل می شود.

در قرن 20 ام دو شیوع ضعیف آنفولانزا رخ داد یکی در سال 1968 و سال 1957 و همچنین آنفولانزای شدید اسپانیایی در سال 1918 که 40 تا 50 میلیون انسان را در کل جهان کشت. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آنفولانزای خوکی در فاز سوم قرارداد (کلا 6 فاز برای یک بیماری اپیدمی و مسری تعریف می شود) در صورتیکه بیماری وارد فاز 4 شود در آن صورت سازمان جهانی بهداشت باید تصمیم جدیدی در سطح بین المللی بگیرد و تصمیماتی را برای نجات انسانها و اقتصاد جهانی اتخاذ کند.

این آنفولانزا در خارج از مکزیک هنوز بسیار وخیم و جدی نشده است. هنوز کارهای کوچک و فردی هستند که هر شخص می تواند برای سلامت خود انجام دهد مثل اینکه دستهای خود را مرتب بشویید و در موقع عطسه کردن بینی و دهان را بپو�%

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1