تبلیغات
سیناپس - دومین اجلاس وزرای بهداشت عضو سازمان كنفرانس اسلامی در تهران برگزار می‌شود
دوشنبه 5 اسفند 1387  12:39 ب.ظ    ویرایش: - -

خبرگزاری فارس: مشاور وزیر بهداشت اعلام كرد: دومین اجلاس وزرای كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از 11 تا 14 اسفند با موضوع برابری بهداشت برای امت اسلامی در تهران برگزار می‌شودخبرگزاری فارس: مشاور وزیر بهداشت اعلام كرد: دومین اجلاس وزرای كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از 11 تا 14 اسفند با موضوع برابری بهداشت برای امت اسلامی در تهران برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد حسین نیكنام عصر امروز در یك نشست خبری در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، افزود: این اجلاس با موضوع برابری بهداشت در میان امت‌های اسلامی با همكاری دبیرخانه سازمان كنفرانس اسلامی و سازمان بهداشت جهانی (WHO‌) و با حضور نماینده بانك توسعه اسلامی برگزار می‌شود.
نیكنام گفت: ارائه و جمع‌بندی پیشنهادهای علمی و رسیدگی به موضوعات و مسائل بهداشتی كشورهای مسلمان از طریق ارائه چشم‌انداز بهداشتی سازمان كنفرانس اسلامی از جمله اهداف این اجلاس است.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه ایران از نظر شاخص‌های بهداشتی در بین كشورهای اسلامی شاخص و بارز است، افزود: ایران در اكثر شاخص‌های بهداشتی در بین كشورهای اسلامی پیشرو است به همین علت بسیاری از كشورهای مسلمان خواستار عقد قرارداد برای همكاری در زمینه امور بهداشتی و درمانی با ایران هستند تا از تجارب جمهوری اسلامی ایران استفاده كنند.
مدیر كل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: 15وزیر از كشورهای اسلامی آمادگی خود را برای شركت در این اجلاس اعلام كرده‌اند و درخواست كرده‌اند تا طی این اجلاس با سیستم بهداشتی كشور ایران بیشتر آشنا شوند.
دبیر دومین اجلاس وزرای بهداشت كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی با تاكید بر اینكه در زمینه تولید دارو، كشور ما به پیشرفت‌های زیادی دست پیدا كرده‌ است و بیش از 97درصد داروهای مصرفی در داخل كشور تولید می‌شود و فقط 3درصد از داروها از كشورهای دیگر وارد می‌شود.
نیكنام خاطر نشان كرد: در زمینه تسهیلات دارویی، پزشكی، تحقیقاتی، روش‌های نوین درمانی و درمان ضایعات نخاعی رشد بسیار چشمگیری در كشور داشتیم. بسیاری از كشورهای اسلامی خواستار این هستند كه با توانمندی‌های كشور از نظر پزشكی و دارویی بیشتر آشنا شوند و تفاهمنامه‌هایی را در این زمینه به امضا برسانند.
وی گفت: ‌از جمله موضوعاتی كه در این اجلاس مطرح می‌شود، ایجاد مركزی است كه هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و در مواقع ضروری بتواند هماهنگی لازم را بین كشورهای مسلمان برای امداد رسانی به موقع ایجاد كند.
وی افزود: موضوع دیگر این است كه بیماری واگیر پولیو اكنون فقط در 4 كشور دنیا وجود دارد كه شامل كشورهای هندوستان، نیجریه، پاكستان و افغانستان است، 3 كشور از آنها از جمله كشورهای مسلمان هستند، به همین علت در این كنفرانس برای پیدا كردن روش‌هایی برای كنترل این بیماری در كشورهای مسلمان هم اندیشی می‌شود.

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1