تبلیغات
سیناپس - ساخت مدل کامل قلب مصنوعی قابل کاشت در فرانسه
چهارشنبه 22 آبان 1387  05:06 ب.ظ    ویرایش: - -

شرکت آمریکایی که آبیومد نام دارد ادعا می کند قلب ساخته شده آنها در بدن بیمار کارگذاشته شده و توسط بدنشان پذیرفته شده و بطور متوسط عمر بیماران تا بیش از 5 ماه افزایش یافته است. ولی درباره قلب ساخته شده توسط ژاپن و کره جنوبی اطلاعات زیادی در دست نیست و سازندگان آن نتایج کار خود را منتشر نکرده اند.

 

در رقابت برای ساخت یک قلب مصنوعی بهتر، دانشمندان فرانسوی از ساخت ماهواره و هواپیما به تکنولوژی ساخت قلبی روی آوردند که گفته می شود به بدن انسان بهتر پاسخ می دهد. این قلب که تاکنون یک بار روز دوشنبه در کنفرانس خبری پاریس نمایش داده شده، تابحال تنها بروی حیوانات آزمایش شده است. سازندگان آن امیدوارند این دستگاه بدون نیاز به پیوند قلب به انسان کمک کند.

شرکتهای آمریکایی تاکنون قلبهای مصنوعی متعددی ساخته اند و دانشمندان ژاپنی و کره جنوبی نیز بر روی مدلهای دیگری کار می کنند. اما قلب مصنوعی فرانسوی اولین قلبی است که می تواند نیازهای بیمارش را تشخیص دهد و بر حسب آنها واکنش نشان دهد. شرکت سازنده آن از شرکتهای تابعه کمپانی ایرباس است و پاتریک کولومبیر یکی از سازندگان آن می گوید: بدن انسان هم ، همان اصول هواپیما را دارد.

کولومبیر می افزاید همان حسگرهای بسیار کوچکی که فشارهوا و ارتفاع را در هواپیما و ماهواره اندازه می گیرد، در این قلب مصنوعی استفاده شده و چیزهایی مثل سرعت پمپاژ خون و فشار بر دیواره های قلب را تشخیص می دهد.

همین نکته باعث می شود دستگاه بلافاصله واکنش نشان دهد که آیا بیمار خون بیشتر یا کمتری نیاز دارد. قیمت قلب 192.140 دلار پیش بینی می شود. پیشرفته ترین قلب ساخته شده در آمریکا تا حد 250.000 دلار فروش داشته است.

شرکت آمریکایی که آبیومد نام دارد ادعا می کند قلب ساخته شده آنها در بدن بیمار کارگذاشته شده و توسط بدنشان پذیرفته شده و بطور متوسط عمر بیماران تا بیش از 5 ماه افزایش یافته است. ولی درباره قلب ساخته شده توسط ژاپن و کره جنوبی اطلاعات زیادی در دست نیست و سازندگان آن نتایج کار خود را منتشر نکرده اند.

قلبهای مصنوعی قبلی قادر نبودند سرعت پمپاژ خود را بصورت خودکار تغییر دهند. قلب فرانسوی شباهت بیشتری به قلب واقعی دارد ، دو پمپ که خون را به ریه ها و بقیه بدن می رساند، دقیقا مانند یک قلب سالم. در حالیکه قلبهای مصنوعی قدیمی تنها یک پمپ داشتند.

این قلب در گوسفند آزمایش شد، در بعضی موارد به مدت سه تا شش ماه برای اینکه ببینند بدن حیوانات چگونه با عضو مصنوعی سازگار خواهد شد. محققان آزمایش نکردند که این عضو حیوان را چقدر زنده نگه می دارد ولی در شرایط متفاوتی تست شد مثل اینکه بیمار فرضی ورزش می کند و ناگهان خون بیشتری نیاز دارد.

قلب فرانسوی از مواد طبیعی شامل پلیمر و نسوج خوک تشکیل شده که بعنوان مجرای قلب در بدن بیماران کاشته می شده است. قلب مصنوعی در ابتدا برای بیمارانی خواهد بود که دچار حملات قلبی شدیدی شده اند یا نارسانی قلبی دارند اما ممکن است برای کسانی که به این شدت بیمار نیستند نیز قابل استفاده باشد. پزشکان فرانسوی امیدوارند آزمایشات انسانی را از دو سال دیگر آغاز کنند.

بیماریهای قلبی بزرگترین قاتل انسان در جهان است. بر اساس گزارش انجمن قلب آمریکا در سال 2006 ، 2200 پیوند قلب انجام شده است و افراد بسیاری نیز در لیست انتظار بسر می برند.

در گذشته معمولاً قلبهای مصنوعی زمانی استفاده می شدند که قلب واقعی برای پیوند موجود نبود و بیمار باید تا زمان پیدا شدن قلب پیوندی، از مدل مصنوعی استفاده کند. اما امید می رود قلب مصنوعی فرانسوی مدت بیشتری قابل استفاده باشد.

متخصصان هشدار دادند که تلاشهای گذشته برای جایگزینی قلب انسان معمولا با شکست مواجه می شود زیرا هر عضو مصنوعی بدون توجه به طراحی و ساختش همراه با مشکلات پیش بینی نشده خواهد بود.

www.time.com

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1