تبلیغات
سیناپس - دانش پزشکی میزان خودکشی در پزشکان را بالا می برد
دوشنبه 10 تیر 1387  11:06 ق.ظ    ویرایش: - -

تاکنون به ندرت اشاره شده دانش پزشکی که به پزشکان کمک می کند تا جان انسانها را نجات دهند، گاهی باعث مرگ خود پزشک می شود. طبق آمار تخمین زده می شود که سالانه 300 الی 400 پزشک در آمریکا خودکشی می کنند که در مقایسه با میزان جمعیت، آمار بسیار زیادی است.


دکتر رابرت لمبرگ اظهار میکند خودش با افسردگی و تصمیم برای خودکشی مبارزه کرده است.
تاکنون به ندرت اشاره شده دانش پزشکی که به پزشکان کمک می کند تا جان انسانها را نجات دهند، گاهی باعث مرگ خود پزشک می شود. طبق آمار تخمین زده می شود که سالانه 300 الی 400 پزشک در آمریکا خودکشی می کنند. هر چند این اعداد دقیق نیست، ولی این آمار در مقایسه با میزان جمعیت، آمار بسیار زیادی است.

بعضی از پزشکان اعتقاد دارند ناراحتی های روانی برای شغلی مانند پزشکی که به پرطاقتی و شجاعت اش افتخار می کنند، ننگ محسوب می شود. پذیرفتن و یا آشکار کردن ناراحتی های روانی می تواند باعث از دست دادن شغلشان شود، به همین دلیل آنها در سکوت رنج می کشند.

اما وقتی تحمل درد برایشان غیرممکن شد، پزشکان دسترسی قانونی به انواع داروها و اطلاع دقیقی از بدن انسان و اینکه چه مقدار دارو برای توقف تنفس و قلب لازم است را دارند...

دکتر لمبرگ می گوید: تمامی پزشکان بهترین دسترسی را برای خودکشی دارند. او که خود مدتها با افسردگی و تصمیم خودکشی مبارزه کرده است می گوید: باید راه حلی برای این معضل اندیشیده شود.

انجمن پزشکی آمریکا، خودکشی پزشکان آمریکا را یک فاجعه بومی خوانده و دو سال قبل برای پیشگیری از گستردگی آن اقدام کرده است.

مبارزه در خاموشی
اما خودکشی ها همچنان ادامه داشت. پس بنیاد پیشگیری از خودکشی برنامه ای آموزشی را برای دکترهایی که دچار این مشکل بودند اجرا کرد با امید اینکه آنها میل بیشتری برای پذیرفتن کمک پیدا کنند.

دانشگاه روانپزشکی آمریکا و شرکت داروسازی Wyeth که قرصهای ضدافسردگی می سازد، هزینه های این برنامه را پرداخت کرده اند. این برنامه با عنوان "مبارزه در خاموشی" در تلویزیون آمریکا پخش خواهد شد.

بنیاد پیشگیری از خودکشی میزان خودکشی پزشکان را سالانه سیصد الی چهارصد نفر تخمین می زند اما مطالعات بیشتری برای رسیدن به تعداد دقیق این آمار نیاز است. به هر ترتیب طبق آمارهای متفاوتی که از سوی سازمان های مختلف ارائه شده آمار دقیق این خودکشی ها در دست نیست. میزان کلی خودکشی در مردان آمریکا، چهار برابر بیشتر از زنان است. طبق آمارهای دولتی از بین هر 100.000 نفر مرد، 23 نفر و از بین 100.000 نفر زن 6 نفر دست به خودکشی می زنند.

اما در میان پزشکان میزان خودکشی بین زن و مرد تقریباً برابر است.

بر طبق آمارگیری دیگری که در طی سالهای 1984 تا 1995 انجام شده است، زنان پزشک دو برابر بیشتر از زنان عادی جامعه دست به خودکشی می زنند و پزشکان مرد نیز 70 درصد بیشتر در مقایسه با جامعه آماری کلی دست به خودکشی زده اند.

یک توضیح برای این نتایج می تواند این باشد که اکثر خودکشی هایی که توسط مردم عادی صورت می گیرد ناموفق است، در حالیکه یک پزشک می داند چطور یک خودکشی با موفقیت انجام می شود.

msnbc.msn.com

"مجله الکترونیکی فریا"

   


نظرات()   

سیناپس

 

http://77epqa.bay.livefilestore.com/y1pDtDbj_y1G0BVccVl3cofOWt2NnwjbAkUJeuO5TsNpFMbv9G9OqlUhf_WF7xxK047EKJABW8wFApc-5V70_loYTmWlmay_ez7/kahrizak.png?psid=1